Czy do mojego ogrodu będzie pasowało oczko wodne?

Woda ma niezwykłe właściwości. Tak naprawdę nie moglibyśmy żyć bez wody. To dzięki niej dbamy o higienę i dzięki niej nasz organizm dobrze funkcjonuje. Jest jeszcze jeden ważny element, który sprawia, że woda jest wyjątkowym płynem. Co czujemy, gdy stoimy w pobliżu rzeki i słyszymy szmer wody obijającej się o skały? Czyż nie działa to uspokajająco? Oj tak… Woda to doprawdy dar natury.
Mając swój własny ogród, warto się zastanowić, czy znajdzie się w nim miejsce na oczko wodne. Po pierwsze będzie on stanowił piękny element ozdobny, a poza tym będzie miał właściwości uspokajające. Do tego do oczka wodnego można wpuścić ryby, które będą zapewne stanowiły dodatkową ozdobę.
Zakładanie ogrodu z oczkiem wodnym to bardzo fascynujące zajęcie i co ciekawe nie aż tak drogie. Istnieje wiele rozwiązań technicznych, które możesz swobodnie dostosować do własnych możliwości finansowych. Warto dokładnie zbadać jedną z dwóch opcji: wykonanie oczka wodnego z nienadmuchanego plastikowego basenu lub grubej foli.
Aby przystąpić do wykonania oczka wodnego w ogrodzie, należy wybrać odpowiednie miejsce. Oczko wodne musi się pięknie prezentować na tle pozostałej części ogrodu. Kolejny etap to ustalenie wielkości oczka i jego głębokości. Budowanie oczka to niestety w pierwszym momencie zakłócenie porządku w ogrodzie. Część ziemi trzeba będzie wykopać a następnie usunąć, aby uczynić miejsce na oczko wodne. Trzeba pamiętać o tym, aby plastikowy basen mieścił się idealnie w otworze i krawędzie basenu kończyły się na poziomie trawnika. Wykopany dół należy oczyścić. Nie powinno być w nim korzeni ani kamieni bądź innych przedmiotów. Poza krawędziami oczka wodnego warto zrobić otwory, które pozwolą na odpływ wody deszczowej. Do starannie wykopanego dołu, oczyszczonego i wyrównanego można włożyć gotowy basen lub folię. Brzegi oczka wodnego należy ozdobić, tak by nie było widać foli lub plastikowego basenu. To wymaga ogromnej precyzji i starannego wykończenia. Jeśli oczko wodne ma być ozdobą musi być pięknie przystrojone kamieniami i roślinami, które będą go porastać.
Oczko wodne warto założyć jesienią i poczekać do wiosny, by dobrze osiadło w glebie. Na wiosnę można przyozdobić go roślinami wewnątrz i wpuścić ryby. Do tego należy kupić sprzęt filtrujący i napowietrzający.
Tak dobrze zrobione oczko wodne zapewne będzie cieszyć oko. Poza tym ogród nabierze pięknego klimatu.

Zakładanie ogrodów Poznań.